Hunters House logo
5421 emner
11-04-2014 20:04:45

Rifler

Hovedsageligt brugte rifler.

Klik på "Fabrikat/model" for alfabetisk sortering.

Klik på "Kaliber" for sortering.

Klik på "Pris" for sortering efter pris.

Klik på "Våbnet" for yderligere information. (Billeder der mangler kommer snarrest)

Klik her for at se vores våbengaranti.

Fabrikat/modelKaliberPris#
Brno model ZKW465.22 Hornet3.250,-5000+
Winchester M 70.222 Rem.4.980,-4119+
Remington 700.222 Rem.4.980,-4695+
Sako Hunter.222 Rem.5.980,-4734+
Anschütz model 1531/32.222 Rem.5.500,-4485+
Parker-Hale M98 Safari.222 Rem.4.580,-4393+
Sako Vixen.222 Rem.5.485,-4236+
Krico Lux.222 Rem.9.350,-4239+
Sauer 80/Carl Gustaf 3000 m/vekselpibe Kal. .308 Win..222 Rem.15.500,-2075+
Sako Vixen.222 Rem.5.580,-5238+
Sauer 80/Carl Gustaf 3000.222 Rem.7.995,-2074+
Sauer 90/Carl Gustaf.222 Rem.9.975,-5510+
Remington 700 Sendero.223 Rem.12.900,-4231+
Colt AR15. Kal. 223 Rem. Pæn stand.223 Rem.16.500,-8132+
Browning A-bolt “Medallion”.223 Rem.5.900,-4200+
STI Competition Sporting Riffel, Ny riffel.223 Rem.18.625,-+
Heckler & Kock M.630.223 Rem.8.900,-3005+
Browning A-bolt “Medallion”.223 Rem.6.900,-4202+
B.S.A. model CF II.22-250 Rem.6.950,-585+
Winchester 70 Stealth.22-250 Rem.9.900,-5452+
Tikka 590.22-250 Rem.6.900,-3920+
Weatherby Mark V.22-250 Rem.8.950,-4740+
Schultz & Larsen, Otterup, Model 65DL5,6 x 5711.600,-1279+
Sauer 90 de Luxe.243 Win.16.449,-3235+
Husqvarna model 1600.243 Win.4.980,-3508+
Husqvarna model 1600.243 Win.4.995,-3811+
Alpine Firearms model Special.243 Win.5.595,-3053+
Remington 700.243 Win.5.580,-4532+
B.S.A. model CF II.243 Win.8.900,-5130+
Husqvarna model 1970.243 Win.7.390,-5638+
Husqvarna model 1970.243 Win.8.850,-574+
Steyr Pro. Med Simmons kikkert.243 Win.13.500,-6847+
Voere, Kufstein, Østrig.243 Win.6.900,-5126+
Krico model 600.243 Win.8.640,-4773+
Browning A-bolt “Medallion”.243 Win.6.900,-4202+
Sako model L57.243 Win.5.995,-4252+
Schultz & Larsen, Otterup, Model 65DL.243 Win.13.500,-2447+
Browning A-bolt “Medallion”.243 Win.5.900,-4200+
Parker Hale.243 Win.4.950,-4512+
Tikka 55 Continental.243 Win.7.995,-2016+
Sauer 80/Carl Gustaf 3000 m/vekselpibe Kal. .308 Win..243 Win.14.900,-1126+
Weatherby Europa De Luxe.24012.600,-4797+
Weatherby Mark V.2579.950,-1485+
Weatherby Mark V.25712.900,-5260+
Carl Gustaf M.966,5 x 552.495,-4177+
Carl Gustaf M.966,5 x 552.495,-4176+
Antonio Zoli, Larsson & Son6,5 x 556.995,-4223+
Carl Gustaf M.966,5 x 553.995,-5497+
Carl Gustaf M.96 jagt/match6,5 x 554.680,-5500+
Winchester 70, Sporter6,5 x 555.940,-5508+
Sauer 80/Carl Gustaf 3000 Lux6,5 x 5511.600,-5511+
Schultz & Larsen, Otterup M.98 m/svær pibe6,5 x 555.900,-4066+
Kongsberg M.3936,5 x 559.500,-5658+
Mauser model 98, Schultz og Larsen6,5 x 555.500,-2126+
Carl Gustaf model 19986,5 x 5512.500,-933+
Husqvarna model 19706,5 x 558.980,-3959+
Husqvarna model 19706,5 x 558.850,-4055+
Steyr-Mannlicher M6,5 x 5511.900,-5512+
Winchester 70, Ranger6,5 x 556.950,-1813+
Varberger 717 Lux (Kongsberg M.393)6,5 x 557.980,-5609+
Carl Gustaf M.966,5 x 552.995,-4175+
Carl Gustaf model 1979 Lux6,5 x 558.900,-4358+
Krico model 7006,5 x 559.900,-5176+
Husqvarna M.966,5 x 554.580,-5226+
Schultz & Larsen, Otterup6,5 x 551.495,-1535+
Mauser M036,5 x 5515.995,-4813+
Husqvarna model 966,5 x 554.580,-4942+
Sauer 80/Carl Gustaf 30006,5 x 558.800,-4962+
B.S.A. model CF II6,5 x 557.480,-514+
Sako Finnbear6,5 x 556.650,-4949+
Schultz & Larsen/Weatherby M 54J / M 56A6,5 x 5517.800,-1288+
Tikka 656,5 x 556.980,-4691+
Classic 20006,5 x 555.980,-5416+
Winchester 70, Featherweight6,5 x 555.450,-4389+
Heym SR21 - Ny 14.200 Nu Tilbud : 9.9006,5 x 559.900,-+
Steyr-Mannlicher M6,5 x 5513.785,-447+
Midland Gun Co.6,5 x 555.900,-5309+
Tikka T3, Rustfri6,5 x 557.295,-4505+
Otto Bock, Berlin6,5 x 5514.460,-4498+
Husqvarna model 16006,5 x 553.980,-5479+
Schultz & Larsen Rplt.Sniper6,5 x 5514.860,-4211+
Carl Gustaf M.96 Match6,5 x 557.980,-2662+
Husqvarna model 19706,5 x 558.800,-2538+
Mauser model 986,5 x 553.950,-2642+
Winchester 70, Sporter6,5 x 556.900,-109+
Mauser model 2256,5 x 559.900,-2979+
Voere, Kufstein, model 21756,5 x 555.995,-3414+
Schultz & Larsen Classic DL-QVQ, Tilbud incl. lyddæmper6,5 x 559.980,-+
Brno Classic6,5 x 577.900,-5225+
Brno Classic6,5 x 578.900,-4791+
Mauser model 66S6,5 x 5713.500,-1804+
Bloklås, Moritz Zapf - Heerenbüchse6,5x6849.600,-8325+
Sako Finnbear .264 Win. Mag..2645.750,-4515+
Sako Finnbear .264 Win. Mag..2646.995,-4476+
Sako Finnbear.270 Win.6.950,-4514+
Holland & Holland.270 Win.15.995,-4308+
Midland Gun Co..270 Win.4.950,-1900+
B.S.A. model CFII.270 Win.6.990,-4730+
B.S.A. model CF II.270 Win.7.900,-5156+
Midland Gun Co..270 Win.3.980,-5131+
Parker-Hale/Mauser.270 Win.3.980,-1319+
Sako Hunter.270 Win.8.900,-5172+
Ferlach model 810.270 Win.7.960,-488+
John Dickson, Edinburgh.270 Win.8.900,-4104+
John Dickson, Edinburgh, Scotland.270 Win.12.800,-4732+
Husqvarna model 1600.270 Win.3.980,-4705+
Steyr-Mannlicher M.270 Win.13.900,-4410+
Sauer 80/Colt.270 Win.15.600,-4090+
Parker Hale.270 Win.5.950,-619+
Holland & Holland.270 Win.16.450,-4103+
Husqvarna model 1970.270 Win.8.900,-3227+
Winchester M 70.270 WSM6.980,-5454+
Interarms Mark X7 x 615.995,-2978+
Schultz & Larsen,Otterup, Mauser 987 x 617.900,-587+
Remington 700 XCR Camo 7 mm Rem mag.7 mm.Rem.9.990,-5814+
Carl Gustaf model 20007 mm.Rem.9.995,-3206+
Ruger 77 MK II7 mm.Rem.5.498,-4068+
Steyr-Mannlicher-Schönauer M727 mm.Rem.18.900,-1251+
Holland & Holland7 mm.Rem.15.600,-4558+
Weatherby Vanguard7 mm.Rem.6.995,-1115+
Savage M.110 C Lux7 mm.Rem.4.960,-309+
Firearms Co.7 x 644.880,-3877+
Sauer 80/Browning, prototype, 7 x 647 x 6419.600,-5302+
E.Kettner, Köln7 x 646.840,-4808+
Waffen Frankonia Lux M.987 x 648.600,-916+
B.S.A. model CF II7 x 647.695,-4190+
Savage model 340 C.30-303.760,-5135+
Savage model 340.30-301.980,-1919+
Winchester 70 XTR.308 Win.5.450,-4692+
Winchester 88, bøjlespænder.308 Win.4.880,-4721+
Steyr-Mannicher Classic.308 Win.13.850,-4537+
Tikka 55 Continental.308 Win.11.995,-324+
Voere, Kufstein.308 Win.3.995,-5248+
Sabatti Rover Links. 308 Win.308 Win.5.940,-6759+
Steyr Scout.308 Win.14.350,-4539+
Voere, Kufstein, Østrig.308 Win.4.920,-4560+
Sauer 80/Carl Gustaf 3000.308 Win.8.980,-4567+
Winchester 88, bøjlespænder.308 Win.5.380,-4723+
Husqvarna model 1970.308 Win.7.950,-4631+
Sauer 80/Carl Gustaf 3000.308 Win.8.900,-4566+
Brno model ZKK 601.308 Win.4.280,-5252+
Interarms Mark X.308 Win.5.850,-2625+
Sig Sauer SSG 3000 .308 Win.19.900,-+
Brno CZ 550 American.308 Win.4.750,-3666+
Winchester 100.308 Win.5.950,-3800+
Winchester 777 Lux..308 Win.15.900,-4951+
Schultz & Larsen Classic DL-QVQ, Tilbud incl. lyddæmper.308 Win.9.980,-+
Savage model 110.308 Win.3.980,-5129+
Heym SR21 Ny 14.200 Nu Tilbud : 9.900.308 Win.9.900,-+
USM1 Garand, 308 Win. Breda.308 Win.9.750,-6164+
Browning X-Bolt rustfri +Leupold VX-R. 3-9 x 50 Belyst .308 Win.14.499,-+
Browning X-Bolt blåneret +Leupold VX-R.3-9x50 Belyst .308 Win.12.999,-+
Remington 760 Gamemaster.308 Win.5.595,-4726+
Sabatti Rover Links. .308 Win.5.940,-6759+
Remington 760 Gamemaster.308 Win.4.980,-4736+
Brno model ZKK 601.308 Win.4.190,-5296+
Mossberg 4x4.308 Win.3.990,-+
Sauer 80/Carl Gustaf 3000 m/vekselpibe Kal. .243 Win..308 Win.14.900,-1126+
Schultz & Larsen 94 Lux..308 Win.8.995,-1208+
Sauer 80/Carl Gustaf 3000 Lux..308 Win.12.500,-5436+
Husqvarna model 1970.308 Win.7.500,-2045+
Browning A-bolt “Medallion”.308 Win.5.900,-4200+
Sig Sauer SSG 3000 .308 Win..308 Win.19.900,-8292+
Winchester 70 Ultimate Shadow. 308 Win. Ny riffel..308 Win.5.199,-7885+
Sauer 80/Carl Gustaf 3000 m/vekselpibe Kal. .222 Rem..308 Win.15.500,-2075+
Churchill Gunmakers, London.308 Win.9.850,-4394+
Blaser R93 Offroad.308 Win.15.498,-4347+
Savage Axis .308 Win. Ny riffel..308 Win.3.990,-+
Krico model 600.308 Win.7.980,-513+
Weatherby Vanguard.308 Win.6.995,-2345+
Husqvarna model 3000.308 Win.6.980,-4209+
Interarms Mark X.308 Win.4.995,-2912+
Winchester Custom 70.308 Win.7.900,-2874+
Parker-Hale model Safari.308 Win.3.980,-5540+
Remington 700 Custom Sniper, UIT Match og jagt .308 Win.12.400,-7562+
Browning A-bolt “Medallion”.308 Win.6.900,-4202+
Ruger M98.308 Win.4.650,-4408+
Tikka M558 RH.308 Win.7.995,-5532+
Winchester 70, Featherweight.308 Win.5.950,-5527+
Tikka 590 Continental.308 Win.9.645,-2777+
Steyr Prohunter (Off Road).308 Win.9.995,-5635+
Browning BPR.308 Win.7.980,-5304+
Schultz & Larsen 94 Lux.308 Win.7.995,-2258+
Heckler & Koch SL 7, Halvautomat.308 Win.13.500,-107+
Withworth Rifle Co..308 Win.3.780,-3507+
Tikka M595.308 Win.7.980,-2796+
Sauer 90/Carl Gustaf.308 Win.8.950,-5418+
Steyr Scout. 308 Win.308 Win.15.895,-+
Midland Gun Co..308 Win.4.980,-4412+
Savage 110 BA. Tactical .308 Win.308 Win.18.995,-7646+
Blaser R93 Attache.308 Win.39.798,-3060+
Voere model 3098.308 Win.4.980,-2844+
Sauer 80/Carl Gustaf 3000 Lux..308 Win.22.900,-2849+
Mossberg 4x4,.3083.990,-+
Mauser model 96.30-069.495,-8164+
Schultz & Larsen, Otterup 54J.30-0612.800,-1278+
Savage model 116, rustfri.30-063.980,-5249+
Weatherby Vanguard.30-066.995,-1110+
Carl Gustaf M.96.30-064.580,-5289+
Browning BPR.30-067.940,-5305+
Carl Gustaf, HVA, model 1972.30-067.875,-5245+
Husqvarna model 1600.30-064.995,-5421+
Steyr-Mannlicher M.30-0613.900,-5175+
B.S.A. model CF II.30-066.900,-5185+
Classic 2000.30-063.995,-5230+
Browning BPR.30-067.980,-5300+
Heym SR21 Ny 14.200 Nu Tilbud : 9.900.30-069.900,-+
Ruger 77.30-063.990,-4699+
B.S.A. model CF II.30-066.800,-3810+
Parker Hale model Safari.30-064.580,-4422+
Husqvarna model 1600.30-064.995,-4416+
Churchill Gunmakers, London.30-0611.600,-4406+
Mauser model 77, Oberndorf.30-069.750,-4502+
Varberg.30-066.890,-3519+
Winchester 777 Lux..30-0614.500,-3047+
Sauer 90 de Luxe.30-0616.449,-3232+
Husqvarna model 1970.30-069.500,-3438+
Parker Hale.30-063.850,-3485+
Mauser model 2000, Oberndorf.30-068.900,-4356+
Weatherby Mark V.30-069.995,-2174+
Brno model ZG 47.30-063.580,-4217+
Parker Hale.30-063.980,-1359+
Sauer 200.30-069.480,-4063+
Parker Hale.30-063.995,-3933+
Brno model ZG 47.30-064.995,-4235+
Fairfox model 2000.30-064.995,-3904+
Husqvarna model 1600.30-064.999,-3824+
Holland & Holland.30-0615.500,-4309+
Ruger 77 Magnum.30-0617.240,-3834+
B.S.A. Majestic.30-064.950,-2860+
Harrington & Richardson model 340.30-066.900,-3415+
FN Browning.30-068.650,-2635+
Weatherby Mark V.30-066.960,-4676+
Brno model CZ 537.30-064.260,-1390+
Whitworth.30-063.980,-2624+
Mauser model 66S.30-0612.800,-2550+
Sauer 80/Carl Gustaf 3000.30-069.600,-4947+
Schultz & Larsen, Otterup M.98 Jagtmatch.30-065.500,-2393+
Parker Hale.30-063.995,-2486+
Voere, Vöhrenbach, HDF.30-066.950,-4761+
Whitworth.30-065.480,-2653+
Sauer 90/Carl Gustaf/Schultz & Larsen, Otterup.30-0612.500,-1751+
Sako Model 75 Hunter.30-0611.495,-2855+
Carl Gustaf (Husqvarna) model 1972.30-067.500,-2852+
Parker Hale.30-064.450,-2412+
Sako Finnbear.30-065.980,-4694+
Remington 742 Woodmaster.30-063.950,-4737+
Brno CZ 550 Medium/Magnum, Ny -Tilbud.300 Win.mag.4.980,-6184+
Weatherby Mark V.300 Win.mag.9.900,-2856+
Winchester 70.300 Win.mag.5.980,-4147+
FN Browning (M98).300 Win.mag.5.880,-4146+
Winchester 70.300 WSM6.500,-5455+
Winchester 70, Rustfri.300 WSM6.480,-5453+
Savage model 99, Leveraction8,15 x 46R4.500,-2437+
Imman Meffert, Suhl8 x 574.800,-400+
Mauser model 98, Spandau8 x 57JS2.980,-2422+
Imman Meffert Suhl, system Mauser 988 x 57JS4.800,-400+
Husqvarna 6468 x 57JS3.995,-2640+
Steyr Mann. Schoennauer mod. 19088 x 57JS9.860,-5586+
Schultz & Larsen, Otterup, model 988 x 57JS4.900,-2649+
Schultz & Larsen M.988 x 57JS5.460,-3930+
P. Poulsen, Kjøbenhavn8 x 57JS9.900,-2124+
Mauser model 988 x 57JS2.995,-1793+
Mauser model 988 x 57JS2.985,-4725+
Mauser model 98, dou8 x 57JS1.950,-5244+
Mauser model 988 x 57JS1.950,-5177+
Husqvarna 6408 x 57JS3.495,-1764+
Mauser M988 x 57JS2.950,-5124+
P. Poulsen, Kjøbenhavn8 x 57JS5.800,-1376+
Husqvarna 6408 x 57JS4.995,-1897+
Schultz & Larsen M 548 x 6012.500,-2004+
Sauer 808 x 68S15.750,-3903+
Steyr-Mannlicher S8 x 68S16.500,-4250+
Winchester 70.338 Win.mag.4.950,-5281+
Savage 110 BA. Tactical .338 Lap Mag.338 Lapua18.995,-7646+
Custom finskyttegevær .338 Lapua magnum.338 Lapua24.600,-7500+
Weatherby Mark V.34011.995,-2176+
Weatherby Europa De Luxe.34010.950,-4738+
Sako Model 75 Hunter.34010.195,-3829+
Husqvarna M.969,3 x 571.980,-5506+
Blaser R93 sjælden udgave i komposit/kulfiber9,3 x 6235.785,-6434+
Sako M85 Black Bear, Ny.9,3 x 6218.695,-7886+
Husqvarna Model 1469,3 x 629.580,-5507+
Husqvarna 6469,3 x 623.640,-4961+
Husqvarns M.2469,3 x 625.940,-4095+
Sauer 202 Euro/Classic9,3 x 6211.995,-4924+
Sako Hunter9,3 x 629.200,-5174+
Browning BAR 1 af 500. 9,3 x 6213.499,-6425+
Schultz & Larsen M 56A.375 H&H18.500,-4938+
Interarms Mark X.375 H&H18.645,-5165+
Winchester 70 Super Express.375 H&H15.600,-7334+
Gogswell & Harrison.375 H&H15.900,-228+
H. Dumoulin, Liege.375 H&H18.600,-4509+
Schultz & Larsen, Otterup.375 H&H15.600,-4630+
Brno CZ 550 Magnum N&K Custom.404 Jeffery14.200,-4626+
Ruger No. 1.416 Rem.mag.7.460,-4351+
Schultz & Larsen model 56A.416 Rigby18.900,-5255+
Schultz & Larsen model 56A.416 Rigby24.600,-5169+
Ruger 77 Magnum.416 Rigby19.600,-3623+
G.G. & Co. “Kaba”10,75 x 686.900,-3069+
Brno model ZKK 602.4508.750,-4807+
Interarms Mark X.458 Win.mag.14.500,-4310+
Brno CZ 550 Magnum, Ny -Tilbud .458 Win.mag.6.980,-6196+
Winchester 70 Super Express.458 Win.mag.11.900,-4809+
DWM Mauser model 0.458 Win.mag.22.800,-4518+
Steyr-Daimler-Puch.458 Win.mag.15.800,-4061+
Mauser DWM .458 Win. Mag..458 Win.mag.22.800,-4518+
Weatherby Mark V. Kal. 460 Wea. Mag..46026.800,-5999+
FN Mauser 98 Custom.50035.600,-5293+


Kontakt os via e-mail mail@huntershouse.dk