Hunters House logo
5529 emner
18-09-2014 12:10:52

Rifler

Hovedsageligt brugte rifler.

Klik på "Fabrikat/model" for alfabetisk sortering.

Klik på "Kaliber" for sortering.

Klik på "Pris" for sortering efter pris.

Klik på "Våbnet" for yderligere information. (Billeder der mangler kommer snarrest)

Klik her for at se vores våbengaranti.

Fabrikat/modelKaliberPris#
Walther år 1959.22 Hornet6.940,-5993+
Anschütz M 1432.22 Hornet3.980,-7501+
Sako L461.222 Rem.6.980,-7987+
Remington M. 788 med Bushnell 2,5x24.222 Rem.3.900,-8305+
Sauer 90/Carl Gustaf.222 Rem.9.975,-5510+
Parker-Hale M98 Safari.222 Rem.4.580,-4393+
CZ 527.222 Rem.4.440,-6205+
Krico Lux.222 Rem.9.350,-4239+
Sako Riihimäki.222 Rem.6.480,-7970+
Tikka LSA 55.222 Rem.5.940,-6511+
Brno ZKK 601.222 Rem.4.960,-7745+
Colt AR15. Kal. 223 Rem. Pæn stand.223 Rem.16.500,-8132+
STI Competition Sporting Riffel, Ny riffel.223 Rem.18.625,-+
Heckler & Kock M.630.223 Rem.8.900,-3005+
Browning A-bolt “Medallion”.223 Rem.5.900,-4200+
Browning A-bolt “Medallion”.223 Rem.6.900,-4202+
Remington 700 Sendero.223 Rem.12.900,-4231+
Winchester 70 Stealth.22-250 Rem.9.900,-5452+
B.S.A. model CF II.22-250 Rem.6.950,-585+
Parker Hale.243 Win.4.580,-5133+
Sauer 80/Carl Gustaf 3000 m/vekselpibe Kal. .308 Win..243 Win.14.900,-1126+
Alpine Firearms model Special.243 Win.5.595,-3053+
Alpine Firearms England.243 Win.4.980,-8092+
Tikka 55 Continental.243 Win.7.995,-2016+
Parker Hale.243 Win.4.950,-4512+
Sako AII LUX.243 Win.11.800,-8721+
B.S.A. model CF II.243 Win.8.900,-5130+
Husqvarna model 1970.243 Win.7.390,-5638+
Browning A-bolt “Medallion”.243 Win.5.900,-4200+
Husqvarna model 1600.243 Win.4.995,-3811+
Husqvarna model 1600.243 Win.4.980,-3508+
Steyr Pro. Med Simmons kikkert.243 Win.13.500,-6847+
Husqvarna model 1970.243 Win.8.850,-574+
Weatherby Mark V.25712.900,-5260+
Weatherby Mark V.2579.950,-1485+
Husqvarna model 19706,5 x 558.850,-4055+
Carl Gustaf M.966,5 x 552.995,-4175+
Mauser M. 2256,5 x 559.900,-2981+
Carl Gustaf M.966,5 x 552.495,-4176+
Antonio Zoli AZ 1900 Delux6,5 x 555.980,-5718+
Husqvarna M.966,5 x 554.580,-5226+
Heym SR21 - Ny 14.200 Nu Tilbud : 9.9006,5 x 559.900,-+
Carl Gustaf M. 96 Custom jagtmatch, laminatskæfte6,5 x 557.980,-4955+
Sako M. 756,5 x 559.500,-6678+
Merkel KR1 med Leupold European 3-9x506,5 x 5517.900,-8773+
Schultz & Larsen Classic DL-QVQ, Tilbud incl. lyddæmper6,5 x 559.980,-+
Husqvarna model 19706,5 x 558.980,-3959+
Varberger 717 Lux (Kongsberg M.393)6,5 x 557.980,-5609+
Krico model 7006,5 x 559.900,-5176+
Krico M. 7006,5 x 557.980,-5509+
Sauer 80/Carl Gustaf 3000 Lux6,5 x 5511.600,-5511+
Steyr-Mannlicher M6,5 x 5511.900,-5512+
Husqvarna model 966,5 x 554.580,-4942+
B.S.A. model CF II6,5 x 557.480,-514+
Voere, Kufstein, model 21756,5 x 555.995,-3414+
Mauser model 2256,5 x 559.900,-2979+
Schultz & Larsen/Weatherby M 54J / M 56A6,5 x 5517.800,-1288+
Carl Gustaf M.96 Match6,5 x 557.980,-2662+
Mauser model 986,5 x 553.950,-2642+
Husqvarna model 19706,5 x 558.800,-2538+
Brno 21H6,5 x 575.980,-6335+
Mauser Oberndorf Model 20006,5 x 578.900,-3478+
Mauser model 66S6,5 x 5713.500,-1804+
Brno Classic6,5 x 578.900,-4791+
Bloklås, Moritz Zapf - Heerenbüchse6,5x6849.600,-8325+
Sako Finnbear .264 Win. Mag..2645.750,-4515+
Sako Finnbear .264 Win. Mag..2646.995,-4476+
B.S.A. model CFII.270 Win.6.990,-4730+
Husqvarna model 1600.270 Win.3.980,-4705+
John Dickson, Edinburgh, Scotland.270 Win.12.800,-4732+
Ferlach model 810.270 Win.7.960,-488+
Remington 700 med Bushnell Elite 4200 2,5-10x50.270 Win.7.950,-8767+
B.S.A. model CF II.270 Win.7.900,-5156+
Midland Gun Co..270 Win.3.980,-5131+
Holland & Holland.270 Win.16.450,-4103+
Steyr-Mannlicher M.270 Win.13.900,-4410+
Sauer 80/Colt.270 Win.15.600,-4090+
Husqvarna model 1970.270 Win.8.900,-3227+
Winchester M 70.270 WSM6.980,-5454+
Brno 6007 x 575.980,-6692+
Schultz & Larsen,Otterup, Mauser 987 x 617.900,-587+
Interarms Mark X7 x 615.995,-2978+
Weatherby Vanguard7 mm.Rem.6.995,-1115+
Holland & Holland7 mm.Rem.15.600,-4558+
Holland & Holland made by Husqvarna 7 mm.Rem.15.399,-6476+
Remington 700 XCR Camo 7 mm Rem mag.7 mm.Rem.9.990,-5814+
Savage M.110 C Lux7 mm.Rem.4.960,-309+
B.S.A. model CF II7 x 647.695,-4190+
Firearms Co.7 x 644.880,-3877+
Sauer 80/Browning, prototype, 7 x 647 x 6419.600,-5302+
Waffen Frankonia Lux M.987 x 648.600,-916+
Savage model 340 C.30-303.760,-5135+
Savage model 340.30-301.980,-1919+
Savage 110 BA. Tactical .308 Win.308 Win.24.599,-7646+
Sauer 90/Carl Gustaf.308 Win.8.950,-5418+
Browning BPR.308 Win.7.980,-5304+
Sako TRG-21.308 Win.22.900,-8326+
USM1 Garand, 308 Win. Breda.308 Win.9.750,-6164+
Sauer 80/Carl Gustaf 3000 Lux..308 Win.12.500,-5436+
Mauser M03 Trail.308 Win.19.900,-7890+
Sako AII med Leupold VX III Euro 6,5-20x50.308 Win.16.900,-8142+
Sauer 80/Carl Gustaf 3000 Lux..308 Win.22.900,-2849+
Steyr Scout. 308 Win.308 Win.15.895,-+
Steyr Mannlicher Classic.308 Win.14.900,-5590+
Mossberg 4x4.308 Win.3.990,-+
Mauser M12 extreme.308 Win.9.999,-8827+
Steyr Prohunter (Off Road).308 Win.9.995,-5635+
Sako 75 Rustfri med laminatskæfte (demo model).308 Win.11.850,-7746+
Browning X-Bolt blåneret +Leupold VX-R.3-9x50 Belyst .308 Win.12.999,-+
Sauer M.90 LUX.308 Win.14.600,-9037+
Sauer 80/Carl Gustaf 3000.308 Win.8.900,-4566+
Savage Axis .308 Win. Ny riffel..308 Win.3.990,-+
Blaser R93 Offroad.308 Win.15.498,-4347+
Heym SR21 Ny 14.200 Nu Tilbud : 9.900.308 Win.9.900,-+
Steyr-Mannicher Classic.308 Win.13.850,-4537+
Sauer 80/Carl Gustaf 3000 m/vekselpibe Kal. .243 Win..308 Win.14.900,-1126+
Churchill Gunmakers, London.308 Win.9.850,-4394+
Midland Gun Co..308 Win.4.980,-4412+
Schultz & Larsen Classic DL-QVQ, Tilbud incl. lyddæmper.308 Win.9.980,-+
Husqvarna M. 1900.308 Win.7.960,-7755+
Sabatti Rover Links. 308 Win.308 Win.5.940,-6759+
Sako A7 S.308 Win.11.995,-8177+
Sig Sauer SSG 3000 .308 Win.19.900,-+
Winchester Custom 70.308 Win.7.900,-2874+
Withworth Rifle Co..308 Win.3.780,-3507+
Browning X-Bolt rustfri +Leupold VX-R. 3-9 x 50 Belyst .308 Win.14.499,-+
Sabatti Rover Links. .308 Win.5.940,-6759+
Browning A-bolt “Medallion”.308 Win.6.900,-4202+
Heckler & Koch SL 7, Halvautomat.308 Win.13.500,-107+
Winchester 777 Lux..308 Win.15.900,-4951+
Mossberg 4x4,.3083.990,-+
Heym SR21 Ny 14.200 Nu Tilbud : 9.900.30-069.900,-+
Sauer 90/Carl Gustaf/Schultz & Larsen, Otterup.30-0612.500,-1751+
Parker Hale.30-064.450,-2412+
Krico 700 med Kaps 1,5-6x42.30-0611.900,-6371+
Parker Hale.30-065.860,-5998+
B.S.A. model CF II.30-066.900,-5185+
Mauser model 2000, Oberndorf.30-068.900,-4356+
Schultz & Larsen, Otterup 54J.30-0612.800,-1278+
Churchill Gunmakers, London.30-0611.600,-4406+
Mauser model 77, Oberndorf.30-069.750,-4502+
Sako Finnbear.30-065.980,-4694+
Harrington & Richardson model 340.30-066.900,-3415+
Husqvarna model 1970.30-069.500,-3438+
Weatherby Vanguard.30-066.995,-1110+
Viking Arms.30-065.980,-7754+
Fairfox model 2000.30-064.995,-3904+
Browning B.B.R. .30-067.940,-7598+
Parker Hale.30-063.850,-3485+
Parker Hale.30-063.980,-1359+
Winchester 777 Lux..30-0614.500,-3047+
Sako Model 75 Hunter.30-0611.495,-2855+
Browning BPR.30-067.940,-5305+
Carl Gustaf (Husqvarna) model 1972.30-067.500,-2852+
Brno model CZ 537.30-064.260,-1390+
Parker Hale.30-063.995,-3933+
B.S.A. Majestic.30-064.950,-2860+
Carl Gustaf, HVA, model 1972.30-067.875,-5245+
Mauser model 96.30-069.495,-8164+
Steyr-Mannlicher M.30-0613.900,-5175+
Weatherby Mark V.30-069.995,-2174+
Classic 2000.30-063.995,-5230+
FN Browning.30-068.650,-2635+
Brno CZ 550 Medium/Magnum, Ny -Tilbud.300 Win.mag.4.980,-6184+
Weatherby Mark V.300 Win.mag.9.900,-2856+
Winchester 70.300 Win.mag.5.980,-4147+
Savage model 99, Leveraction8,15 x 46R4.500,-2437+
Imman Meffert, Suhl8 x 574.800,-400+
Husqvarna 6408 x 57JS3.495,-1764+
Mauser model 98, Spandau8 x 57JS2.980,-2422+
Husqvarna 6468 x 57JS3.995,-2640+
Schultz & Larsen, Otterup, model 988 x 57JS4.900,-2649+
P. Poulsen, Kjøbenhavn8 x 57JS5.800,-1376+
Schultz & Larsen M.988 x 57JS5.460,-3930+
P. Poulsen Kjøbenhavn8 x 57JS4.500,-2838+
P. Poulsen, Kjøbenhavn8 x 57JS9.900,-2124+
Schultz & Larsen M 548 x 6012.500,-2004+
Sauer 808 x 68S15.750,-3903+
Custom finskyttegevær .338 Lapua magnum.338 Lapua24.600,-7500+
Weatherby Europa De Luxe.34010.950,-4738+
Weatherby Mark V.34011.995,-2176+
Husqvarna M. 969,3 x 578.295,-5505+
Husqvarna Model 1469,3 x 629.580,-5507+
Browning BAR 1 af 500. 9,3 x 6213.499,-6425+
Husqvarna M. 649 Custom, 9,3 x 629,3 x 6214.400,-9038+
Sako M85 Black Bear, Ny.9,3 x 6218.695,-7886+
Stiga Mauser9,3 x 623.500,-1075+
Husqvarna 19009,3 x 627.940,-6518+
Mauser M989,3 x 6213.980,-8501+
Husqvarna M. 16009,3 x 624.980,-6320+
Husqvarna M. 19009,3 x 627.980,-7658+
Blaser R93 sjælden udgave i komposit/kulfiber9,3 x 6235.785,-6434+
H. Dumoulin, Liege.375 H&H18.600,-4509+
Winchester 70 Super Express.375 H&H15.600,-7334+
Gogswell & Harrison.375 H&H15.900,-228+
Interarms Mark X.375 H&H18.645,-5165+
Ruger No. 1.416 Rem.mag.7.460,-4351+
Schultz & Larsen model 56A.416 Rigby18.900,-5255+
Brno model ZKK 602.4508.750,-4807+
Steyr-Daimler-Puch.458 Win.mag.15.800,-4061+
Mauser DWM .458 Win. Mag..458 Win.mag.22.800,-4518+
Brno CZ 550 Magnum, .458 Win.mag. Tilbud.458 Win.mag.8.980,-6196+
Interarms Mark X.458 Win.mag.14.500,-4310+
DWM Mauser model 0.458 Win.mag.22.800,-4518+
Weatherby Mark V. Kal. 460 Wea. Mag..46026.800,-5999+

Kontakt os via e-mailmail@huntershouse.dk